آموزش گام به گام آرایش یا گریم مدل با فوتوشاپ - گروه هنری تصویربرداران و عکاسان شادمان - اتلیه اصفهان
آموزش گام به گام آرایش یا گریم مدل با فوتوشاپ

در این آموزش کوتاه به شما یاد می دهیم که چطور یک آرایشگر دیجیتالی باشید و با استفاده از برنامه فوتوشاپ عکس های پرتره را آرایش کنید.

 طبیعتاً بهتر است که قبل از عکاسی به صورت طبیعی صورت مدل را آرایش کنید.

 اما اگر به هر دلیلی چنین امکانی وجود نداشت، یا خواستید بعد از گرفتن عکس سبک متفاوتی از آرایش را امتحان کنید، این امکان وجود دارد که در مرحله ویرایش عکس و به صورت دیجیتالی صورت مدل را آرایش کنید.

 ما این عکس را با پس زمینه یک دیوار نقاشی شده گرفته ایم که خیلی برای این عکس پرتره ما مناسب است. سپس آرایش های روی صورت مدل را متناسب با رنگ های پس زمینه انجام داده ایم.

 در این مطلب تکنیک های آرایشی را به شما یاد می دهید، در این تکنیک ها از لایه ها، Blend Mode ها و Brush استفاده کرده ایم، و با استفاده از آنها سایه چشم، رژ گونه و رژ لب را به پرتره اضافه کرده ایم.

 در حالی که هیچ چیز نمی تواند جای واقعیت را بگیرد، آرایش دیجیتالی یک مزیت نسبت به آرایش واقعی دارد؛ و آن این است که ما در هر زمان که بخواهیم می توانیم رنگ و غلظت آرایش را تغییر دهیم، و تنها کاری که باید بکنیم این است که تنظیمات یک لایه را تغییر دهیم. حال به شما یاد می دهیم که چگونه…

سایه چشم بکشید

photoshop-makeup1-lenzak

عکس را در برنامه Photoshop Elements باز کنید. از پایین قسمت لایه ها روی Create Adjustment Layer کلیک کنید و Hue/Saturation را انتخاب نمایید. گزینه Colorize را انتخاب کنید، سپس با تغییر دادن Hue و Saturation رنگی که برای سایه می خواهید را بسازید. ما برای سایه رنگ آبی را با تنظیمات Hue 205 و Saturation 56 انتخاب کردیم.

ماسک را رنگ کنید

photoshop-makeup2-lenzak

در حالی که لایه Hue/Saturation ای که ساخته اید انتخاب شده است، دکمه ترکیبی Ctrl + I را بزنید تا ماسک لایه سیاه شود. ابزار Brush را انتخاب کنید و رنگ آن را روی سفید بگذارید و بر روی بالای چشم و روی پلک ها بکشید تا رنگ آبی بالای چشم نمایان شود. برای اینکه بتوانید کمی سایه را تمیز تر کنید ابزار Smudge را انتخاب کنید و رنگ های بالای چشم را کمی بکشید، سپس با استفاده از ابزار Blur گوشه های سایه را محو کنید تا لایه های روی هم افتاده مشخص نشوند.

رژ گونه اضافه کنید

photoshop-makeup3-lenzak

مقدار Opacity لایه Hue/Saturation را به ۷۰% تغییر دهید. یک لایه تنظیماتی Solid Color Adjustment Layer بسازید. یک رنگ برای رژ گونه انتخاب کنید، بعد از انتخاب رنگ مورد نظر و OK کردن آن پنجره، دکمه ترکیبی Ctrl + I را بزنید تا ماسک لایه سیاه شود، و سپس با ابزار Brush و رنگ سفید بر روی قسمت هایی از گونه بکشید تا رژ گونه روی آن قسمت ها نمایان شود. Blend Mode لایه را به Soft Light تغییر دهید و Opacity آن را روی ۷۰% بگذارید.

نکته های کوتاه

هر رنگی که اضافه کردیم در یک لایه تنظیماتی جداگانه بوده. استفاده از لایه های تنظیماتی مزیت های زیادی نسبت به استفاده از تنظیمات بر روی لایه اصلی دارد، شما می توانید در هر زمان تنها با تغییر دادن Opacity لایه تأثیر تنظیمات آن را بر روی عکس کم کنید، می توانید با تغییر دادن Blend Mode لایه حالت های مختلفی از تأثیر آن تنظیمات را بر روی عکس ببینید، و همچنین می توانید از ماسک آن استفاده کنید تا تنظیمات مورد نظرتان تنها بر روی قسمتی از عکس ایجاد شود. مهمتر از همه این ها شما در هر زمان که بخواهید می توانید با دوبار کلیک بر روی شکل تنظیمات کنار لایه تنظیمات آن لایه را آنطور که می خواهید تغییر دهید، یعنی شما می توانید بعد از اتمام کار هر لایه تنظیماتی را به صورت جداگانه و بدون تغییر دادن قسمت دیگری از کار تغییر دهید.

 با استفاده از ابزار های Smudge و Blur می توانید به شکلی ماهرانه لطافت ماسک را تغییر دهید.

 

برگرفته از: Digital camera world و لنزک

0 Likes
تعداد بازدید : 1864

ارسال نظر

لطفا نام خود را وارد کنید لطفا ایمیل آدرس معتبر وارد کنید لطفا متن پیام را وارد کنید